Firmamız 1967 yılında Karaköy Perşembepazarı’nda yolculuğuna bir göz dükkan ve o yıllara göre erken bir yatırım olan bir adet giyotin makası ile başlamıştır. Çiftçi bir aileden gelen üç kardeşin kurduğu firmayı ilerleyen yıllarda Merhum Özdemir Durukan ve Merhum Caner Durukan devam ettirmişlerdir.

Geçen zaman ile artık Yassı Metal sektörünün İstanbul’da eskilerinden olmuş firmamızı yarınlara taşımak görevi ; biz ,Bahadır Durukan ve İnanç Durukan’ın sorumluluğundadır. İlk hedefimiz ülkemizdeki ve dünyadaki konjonktüre ayak uydurarak 50. Yılımıza gururla ulaşmak olacaktır. Daha sonraki hedefimiz ise firmamızın 100 ‘ncu yılını gören ender Türk firmalarından birisi olmasını sağlamaktır.

Piyasa şartları ve ekonomi araçları sürekli değişmektedirler ; aynı şekilde toplumlar ve onlara hizmet eden sektörler de. Geride kalan on yıllar içinde firmamız da makina parkına eklediği farklı makinalarla 2005 yılında Çelik Servis Merkezi olmuş, yakın geçmişte de CNC Lazer , CNC Abkant ve Kaynak makinaları ile de özellikle sanayi makinası ,teşhir ürünleri ve oto yan sanayine ürün imal eden firmaların çözüm ortağı olmuştur.

Firma olarak görevimiz ; yassı metal ve fason ürünleri tedariğinde müşterilerimize Kaliteli malzemeyi, Doğru zamanda Rekabetçi fiyat ile temin etmektir. Satış sonrasında malzememizin her zaman arkasında olup , müşterilerimizin sıkıntı yaşamasını en aza indirmeyi hedefleriz.

Gelecekle ilgili görüşümüz ise , Durukanlar Metal denilince insanların aklına gelen kaliteli sac algısını kaliteli ürünle bağdaştıracak metal kökenli yeni ürünler geliştirmektir. Eğitim seviyemiz, takipçiliğimiz ve iş tecrübemizle gerekli donanıma sahibiz.